Om gjeterhund i Troms

Balsfjord og Storfjord sau og geit har gleden av å invitere til Fylkesmesterskap og distriktsprøver i bruk av gjeterhund klasse 1 og 3.

Påmelding til Sofie Engstad på telefonnummer 97502391 innen fredag klokka 16. Påmeldingskontingent kr 250 per prøve, som kan betales med kort i helga.

 

Lørdag starter FM klasse 3 klokka 9:00. Innledende går med deling og singling. De 6 beste går til finale som kjøres med deling og singling.

Etter finalen i FM og premieutdeling kjøres en distriktsprøve klasse 1 prøve.

Søndag startes med FM klasse 1 med premiering  og helga avsluttes med distriktsprøve klasse 3 (deling og singling).

 

Dommer er Knut Nymo.

 

Anita Kvalsvik og Solo leder Tromscupen klasse 1 etter fire løp.

Hvis det settes opp flere klasse 1 prøve i fylket etter NM vil disse ogs inngå i Tromcupen.

 

Rangering Ekvipasje Nordreisa 24.8 Nordreia 25.8 Bardu 28.9 Bardu 29.9 Storsteinne 5.10 FM Storsteinnes 6.10 SUM fire beste
1 Anita Kvalsvik - Solo 0 10 5 5 0 0 20
2 Ken Kvalsvik - Lynn 3 5 7 4 0 0 19
3 Ester Nordby - Ulna 0 0 10 7 0 0 17
4 Silje Storbakk - Finn 5 2 4 2 0 0 13
5 Maiken Bjørkli - Liss 10 1 0 0 0 0 11
6 Ellen Johnsen - Juva 0 0 0 10 0 0 10
7 Ken Are Olsson - Lyda 7 0 0 0 0 0 7
7 John Edvin Johansen - Spike 0 7 0 0 0 0 7
9 Andrea Jenssen - Tia 4 3 0 0 0 0 7
10 Silje Storbakk - Pio 2 4 1 0 0 0 7
11 Ester Nordby - CoverMe 0 0 3 3 0 0 6
12 Emma Fossli-Johnsen - Pippi 0 0 2 1 0 0 3
13 Elisabeth Johansen - Pirjo 1 0 0 0 0 0 1
13 Anders Boltås - Star 0 0 1 0 0 0 1

Hans Inge Mortensen og Zhakk leder Tromscupen klasse 3 etter fire løp. Her kan enda ting skje i toppen.

Hvis det settes opp flere klasse 3-løp i fylket etter NM vil disse også inngå i Tromscupen.

Rangering Ekvipasje Nordreisa 24.8 Nordreia 25.8 Bardu 28.9 Bardu 29.9 FM Storsteinne 5.10 Storsteinnes 6.10 SUM fire beste
1 Hans Inge Mortensen - Zhakk 7 0 10 10 0 0 27
2 Hans Inge Mortensen - Spot 10 0 5 4 0 0 19
3 Håvard Moen - Irja 2 5 7 5 0 0 19
4 John Edvin Johansen - Todd 0 10 1 0 0 0 11
5 Ester Nordby - MissMe 0 0 3 7 0 0 10
6 Anita Kvalsvik- Gaya 1 7 0 2 0 0 10
7 John Edvin Johansen - Susi 5 0 4 0 0 0 9
8 Ken Are Olsson - Kate 4 4 0 0 0 0 8
9 Ken Kvalsvik - Bobby 3 3 0 0 0 0 6
10 Anders Boltås - Ruby 0 0 0 3 0 0 3
11 Tor-Harald Simonsen - Scruf 0 0 2 0 0 0 2
Rangering Ekvipasje Lofoten 21.9 Lofoten 22.9 Bardu 28.9 Bardu 29.9 FM Storsteinnes 5.10 Storsteinnes 6.10 SUM fire beste
1 Hans Inge Mortensen -Zhakk 10 10 10 10 0 0 40
2 Hans Inge Mortensen -Spot 7 7 5 4 0 0 23
3 Håvard Moen - Irja 5 5 7 5 0 0 22
4 Anders Boltås - Ruby 4 4 0 3 0 0 11
5 Ester Nordby - MissMe 0 0 3 7 0 0 10
6 Ken Are Olsson - Kate 2 3 0 0 0 0 5
7 John Edvin Johansen - Susi 0 0 4 0 0 0 4
8 Georg Winsjansen - Spot 3 0 0 0 0 0 3
9 Tor-Harald Simonsen - Scruf 0 0 2 0 0 0 2
9 Anita Kvalsvik - Gaya 0 0 0 2 0 0 2
11 John Edvin Johansen - Todd 0 0 1 0 0 0 1

 

Troms har NM-kvote på 1 deltaker i 2019. Hans Inge Mortensen og Zhakk har allerede vunnet kvalikken.

Årets vinner av Nordnorgesserien ble Hans Inge Mortensen og Zhakk NO30769/14.

Ikke nok med det; årets unghund ble vunnet av Hans Inge Mortensen og Spot NO31581/17. Spot er etter Ken Are Olssons Kate ISDS00/325495 og Jan Egil Orthes Spot NO48361/12.

Rang Ekvipasje NNS1 Lofoten NNS2 Lofoten NNS 3 Bardu NNS 4 Bardu Sum 3 beste prøver
1 Hans Inge Mortensen - Zhakk 46 50 50 50 150
2 Hans Inge Mortensen - Spot 40 46 34 32 120
3 Finn Engan - Zenta 26 34 46 40 120
4 Håvard Moen - Irja 30 37 43 37 117
5 Finn Engan - Marco 43 24 26 46 115
6 Finn Engan - Zara 28 40 37 22 105
7 Mats- Åge Myklebust - Bess 0 43 32 26 101
8 Roy Aakre - Gyda 34 28 24 34 96
9 Bendik Westermann - Foss 14 32 40 15 87
10 Ragnhild Engan - Gaska 32 15 18 30 80
11 Anders Boltås - Ruby 20 30 15 28 78
12 Geir Amundsen - Tore Hund 50 22 0 0 72
13 Ragnhild Engan - Jara 18 16 30 20 68
14 Roy Aakre - Fay 24 26 0 16 66
15 Finn Engan - Blake 22 20 14 24 66
16 Ester Nordby - Missme 0 0 22 43 65
17 Roy Aakre - Strikk 37 14 12 14 65
18 Ken Are Olsson - Kate 13 18 0 0 31
19 Roy Aakre - Akersborg Roy 15 13 0 0 28
20 John Edvin Johansen - Susi 0 0 28 0 28
21 Tor-Harald Sumonsen - Scruf 0 0 20   20
22 Anita Kvalsvik - Gaya 0 0 0 18 18
23 Georg Winsjansen - Spot 16 0 0 0 16
23 John Edvin Johansen - Todd 0 0 16   16
25 Ken Kvalsvik - Bobby 0 0 13 0 13