Nyheter om gjeterhund i Troms

Oppdatert terminliste, Tromscupoppsett og nm-uttak

Terminliste

Søndag 9.8 Josefvatn distriktsprøve kl 1.

 

Søndag 16.8 Nordreisa distriktsprøve kl 1 og 3.

 

Lørdag 29.8 Balsfjord distriktsprøve kl 1 og 3. (Troms-cup kl 3)
Søndag 30.8 Balsfjord distriktsprøve kl 1 og 3. (Troms-cup kl 3)

 

Lørdag 5.9 Kvæfjord Nordnorgesserien kl 3. (Troms-cup og NM-uttak)
Søndag 6.9 Kvæfjord Nordnorgesserien kl 3. (Troms-cup og NM-uttak)

 

Lørdag 12.9 Nordreisa (Rotsund) Fylkesmesterskap kl 1 og 3. (Troms-cup og NM-uttak kl 3)
Søndag 13.9 Nordreisa (Rotsund) distriktsprøve kl 1 og 3. (Troms-cup og NM-uttak kl 3)

 

Fredag 18.9 Flakstad (Lofoten) Nordnorgesserien kl 3. (NM-uttak)
Lørdag 19.9 Flakstad (Lofoten) Nordnorgesserien finale kl 3. (NM-uttak)

 

26.-27.9 ledig helg for lokallag som ønsker å arrangere prøver.

 

2.-4.10 NM Ringebu.

 

Tromscup

Styret i TGL har besluttet i styresak 15/15 at tellende løp i Troms-cupen er de fire beste av seks mulige kl 3-løp i distriktsprøvene i Balsfjord 29. og 30.8, Nordnorgesserieprøvene i Kvæfjord 5. og 6.9 og Fylkesmesterskap og distriktsprøve i Nordreisa (Rotsund) 12. og 13.9.

 

NM-uttak

Styret i TGL har besluttet i styresak 15/15 at tellende løp i NM-uttaket er de fire beste av seks mulige kl 3-løp i Nordnorgesserieprøvene i Kvæfjord 5. og 6.9,Fylkesmesterskap og distriktsprøve i Nordreisa (Rotsund) 12. og 13.9 og Nordnorgesserieprøvene i Flakstad (Lofoten) 18. og 19.9.

 

På årsmøtet i sak 7 innkomne saker sak 1, ble det behandlet sak om forandring av uttaksregler. Følgende ble vedtatt: Fylkesmester blir tatt ut til NM. Resten av NM-kvote fylles opp gjennom uttaksprøver som styret i Troms gjeterhundlag bestemmer.

 

Poengberegning i Tromscupen og NM-uttak:

1. plass gir 10 poeng, 2. plass gir 7 poeng, 3. plass gir 5 poeng, 4. plass gir 4 poeng, 5. plass gir 3 poeng, 6. plass gir 2 poeng og 7. plass gir 1 poeng i sammendraget. De fire beste prøvene teller.

 

Ved deltakelse som ikke er bosatt i fylket, tas de ut av lista og poengene for 1. til 7. plass tildeles til de syv beste ekvipasjene fra Troms.