Nyheter om gjeterhund i Troms

Resultater fra fylkesmesterskap og distriktsprøver i Rot...

Årets fylkesmesterskap gikk av stabelen 20. september i Rotsund. Det var et flott arrangement. Vinner av klasse 1 ble Øyvind Trondsen og Molly og vinner av klasse 3 ble Øyvind Trondsen og Maja. Vi gratulerer.

 

Resultater:

Fylkesmesterskap klasse 1:

NrregRaNavnFørerUtgLøsInnDrivEtterKveTidSum
1   -- MOLLY Trondsen, Øyvind-- 20 10 20 14 8 13 05:49 85
2 NO53725/13 BC TRUST ME Nordby, Ester-- 20 10 17 17 2 10 06:03 76
3 NO31886/12 BC BETTY Stensrud, Håkon Arne--9321 Moen 14 7 11 17 8 15 06:07 72
4 NO30686/13 BC TeachMe Nordby, Ester--9108 Kvaløya 19 9 16 13 7 0 08:00 64
5 NO34881/12 BC AYO Kvalsvik, Anita Wibeke--9027 Ramfjordbotn 20 10 13 14 7 0 08:00 64
6 NO47635/13 BC Nicky Jenssen, Herleif-- 15 7 5 12 3 0 08:00 42
7 NO43167/12 BC Otto Kvalsvik, Ken--9027 Ramfjordbotn 0 0 0 0 0 0 08:00 0

 

Resultat innledende runde klasse 3:

NrregRaNavnFørerUtgLøsInnDrivKveDeleTidSum
1 NO30207/09 BC JILL Trondsen, Øyvind--9106 Straumsbukta 20 9 15 25 8 10 09:30 87
2 08417/08 BC TODD Johansen, John Edvin--9151 Storslett 20 10 17 16 10 9 08:57 82
3 24014/05 BC BLIX Jensen, Herleif--9020 Tromsdalen 20 10 14 20 5 10 11:24 79
4 NO53327/11 BC BALTO Winsjansen, Georg--9475 Borkenes 20 10 14 17 10 8 08:18 79
5 23825/06 BC MAJA Trondsen, Øyvind--9106 Straumsbukta 20 9 4 24 9 10 10:11 76
6 s00/322644 -- Chappi Winsjansen, Georg--9475 Borkenes 20 8 5 22 10 9 07:22 74
7 NO32525/12 BC PADME Nordby, Ester--9108 Kvaløya 20 10 18 16 0 8 12:00 72
8 14255/04 BC BETH Johansen, John Edvin--9151 Storslett 18 8 17 18 0 7 12:00 68
9 NO31884/12 BC SUSI Johansen, John Edvin--9151 Storslett 20 10 10 14 7 7 09:55 68
10 NO50755/09 BC IRVA Nordby, Ester--9108 Kvaløya 20 9 13 17 3 5 10:00 67
11 NO46192/11 BC TRYM Stensrud, Håkon Arne--9321 Moen 10 7 5 18 8 10 08:09 58
12 NO47867/09 BC ODIN Boltås, Anders--9153 Rotsund 20 9 13 3 7 5 10:17 57
13 NO50982/12 BC TIA Jenssen, Herleif Y.--9107 Tromvik 20 6 5 15 1 10 08:25 57
14 06233/07 BC KEEP Olsson, Ken Are--9311 Brøstadbotn 12 10 2 23 0 10 12:00 57
15 NO38532/10 BC GRIFF Olsson, Ken Are--9311 Brøstadbotn 10 5 7 21 0 3 12:00 46

Her gikk de 6 beste videre til finale:

NrregRaNavnFørerUtgLøsInnDrivKveDelSkillTidSum
1 23825/06 BC MAJA Trondsen, Øyvind--9106 Straumsbukta 19 10 10 25 10 9 6 10:50 89
2 s00/322644 -- Chappi Winsjansen, Georg--9475 Borkenes 18 7 13 22 10 7 10 11:15 87
3 24014/05 BC BLIX Jensen, Herleif--9020 Tromsdalen 20 8 2 26 8 10 10 11:50 84
4 NO30207/09 BC JILL Trondsen, Øyvind--9106 Straumsbukta 18 10 6 26 10 8 0 14:00 78
5 08417/08 BC TODD Johansen, John Edvin--9151 Storslett 15 10 10 26 2 9 0 14:00 72
6 NO53327/11 BC BALTO Winsjansen, Georg--9475 Borkenes 0 0 0 0 0 0 0 14:00 0

 

Søndag 21. september ble det kjørt distriktsprøve på samme sted med følgende resultater:

Distriktsprøve klasse 1:

NrregRaNavnFørerUtgLøsInnDrivEtterKveTidSum
1 NO34881/12 BC AYO Kvalsvik, Anita Wibeke--9027 Ramfjordbotn 20 9 21 18 8 0 08:00 76
2 NO30686/13 BC TeachMe Nordby, Ester--9108 Kvaløya 20 10 18 20 8 0 07:45 76
3 NO53725/13 BC TrustMe Nordby, Ester--9108 Kvaløya 17 8 13 2 8 13 06:45 61
4 NO43167/12 BC Otto Kvalsvik, Ken--9027 Ramfjordbotn 19 7 5 5 9 0 08:00 45

 

Distriktsprøve klasse 3:

NrregRaNavnFørerUtgLøsInnDrivKveDeleTidSum
1 NO53327/11 BC BALTO Winsjansen, Georg--9475 Borkenes 19 7 20 25 10 9 10:22 90
2 24014/05 BC BLIX Jensen, Herleif--9020 Tromsdalen 20 8 17 27 6 10 10:11 88
3 14255/04 BC BETH Johansen, John Edvin--9151 Storslett 15 10 18 26 10 7 09:06 86
4 NO50755/09 BC IRVA Nordby, Ester--9108 Kvaløya 17 8 15 23 0 10 13:00 73
5 NO50982/12 BC TIA Jenssen, Herleif Y.--9107 Tromvik 17 10 2 23 10 10 12:03 72
6 NO47867/09 BC ODIN Boltås, Anders--9153 Rotsund 18 8 14 19 1 10 12:19 70
7 S00/322644 -- CHAPPI Winsjansen, Georg--9475 Borkenes 11 8 15 13 10 10 10:05 67
8 NO32525/12 BC PADME Nordby, Ester--9108 Kvaløya 20 8 9 18 0 6 13:00 61
9 08417/08 BC TODD Johansen, John Edvin--9151 Storslett 20 7 10 22 0 0 13:00 59
10 NO31884/12 BC SUSI Johansen, John Edvin--9151 Storslett 20 7 4 14 7 5 11:50 57