Nyheter om gjeterhund i Troms

Ekvipasje DP 1 Rotsund DP 1 finale Rotsund DP 2 Josefvatn DP 4 Josefvatn NNS 1 Nordreisa NNS 2 Nordreisa FM Rotsund FM finale Rotsund Dp 5 Rotsund SUM fire beste
Hans-Inge og Zhakk   10 10 10 10 2   10 7 40
Herleif og Tia   5 1 5 7 5   5 1 22
Georg og Kinloch Bethan   7     3 10       20
Ester og MissMe     5 4 1     7   17
Georg og Spot     4 1 2 7       14
Anders og Odin 1   7 2     2     12
Ken Are og Kate         4     3 5 12
Tor Harald og Scruf     2 7         2 11
John Edvin og Todd                 10 10
John Edvin og Susi   2       4     3 9
Ester og Irva   3 3     1       7
Anders og Ruby           3     4 7
Anita og Gaya         5         5
Ellen og Ca   4               4
Ester og Mocca               4   4
Ken og Bobby       3           3
Ellen og Easy             1     1

De som er kvalifisert er Fylkesmesteren Hans Inge Mortensen og Zhakk. I tillegg er Herleif Jensen og Tia og Ester Nordby og MissMe kvalifisert.

 

John Edvin og Susi er første reserve og Ken Are Olsson og Kate er andre reserve.

Ekvipasje NNS 1 Nordreisa NNS 2 Nordreisa NNS 3 Lofoten NNS 4 Lofoten FM Rotsund FM finale Rotsund Dp Rotsund SUM fire beste
Hans-Inge og Zhakk 10 2       10 7 29
Herleif og Tia 7 5 10     5 1 27
Ester og MissMe 1   7 4   7   19
John Edvin og Susi   4 1 10     3 18
Ken Are og Kate 4   5     3 5 17
Georg og Kinloch Bethan 3 10   2       15
Anita og Gaya 5   3 3       11
Ellen og Ca     4 7       11
John Edvin og Todd             10 10
Georg og Spot 2 7           9
Anders og Ruby   3   1     4 8
Tor Harald og Scruf       5     2 7
Anders og Odin     2   2     4
Ester og Mocca           4   4
Ester og Irva   1           1
Ellen og Easy         1     1

Det ble veldig jevnt, men den som stakk av med tittelen årets Fylkesmester var Hans Inge Mortensen og Zhakk.

 

Plass Regnr. Ras Navn Fører Utg- Løs- Inn Driv Inn i Skil Tid Sum
ering nummer   hund navn ang- ing driv føre kve ing Tid Sum
1 NO30769/14 BC Zhakk Mortensen, Hans Inge - 9030 Sjursnes 21 14 27 38 3 18 25:00 121
2 NO40938/15 BC Missme Nordby, Ester J - 9108 Kvaløya 32 18 33 36 0 0 25:00 119
3 NO50982/12 BC Tia Jenssen, Herleif - 9107 Kvaløya 33 19 27 38 0 0 25:00 117
4 NO40936/15 BC Mocca Nordby, Ester - 9108 Kvaløya 29 16 29 34 0 0 25:00 108
5 S00/325495 BC Kate Olsson, Ken Are - 9311 Brøstadbotn 32 9 20 28 0 0 25:00 89
Plass Regnr. Ras Navn Fører Utg- Løs- Inn Driv Inn i Del- Skil Tid Sum
ering nummer   hund navn ang- ing driv føre kve ing ing Tid Sum
1 08417/08 BC Todd Johansen, John Edvin - 9151 Storslett 20 10 15 24 10 9 9 07:40 97
2 NO30769/14 BC Zhakk Mortensen, Hans Inge - 9030 Sjursnes 20 9 18 25 7 9 7 09:55 95
3 S00/325495 BC Kate Olsson, Ken Are - 9311 Brøstadbotn 17 10 17 21 9 8 9 12:00 91
4 NO54810/14 BC Ryby Boltås, Anders - 9153 Rotsund 20 4 13 22 9 9 2 11:55 79
5 NO31884/12 BC Susi Johansen, John Edvin - 9151 Storslett 15 7 16 23 1 9 0 12:00 71
6 NO50000/13 BC Scruf Simonsen, Tor-Harald - 9357 Tennevoll 18 10 17 14 0 2 0 12:00 61
7 NO50982/12 BC Tia Jenssen, Herleif - 9107 Kvaløya 15 6 6 18 1 6 8 11:58 60
8 NO40938/15 BC Missme Nordby, Ester J - 9108 Kvaløya 20 8 13 16 0 0 0 12:00 57
9 NO40936/15 BC Mocca Nordby, Ester J - 9108 Kvaløya 19 8 8 22 0 0 0 12:00 57
10 NO38823/13 BC Gaya Kvalsvik, Anita Wibeke - 9027 Ramfjordbotn 20 6 13 13 0 2 0 12:00 54
11 NO47867/09 BC Odin Boltås, Anders - 9153 Rotsund 7 9 6 7 10 3 4 10:10 46
13 NO38533/10 BC Gullet Bjørkli, Jørgen - 9050 Storsteinnes 0 0 0 0 0 0 0 12:00 0
13 NO54809/14 BC Bobby Kvalsvik, Ken - 9027 Ramfjordbotn 0 0 0 0 0 0 0 12:00 0
Plass Regnr. Ras Navn Fører Utg- Løs- Inn Driv Driv Inn i Tid Sum
ering nummer   hund navn ang- ing driv føre etter kve Tid Sum
1 NO36245/13 BC Eddie Moen, Håvard - 9050 Storsteinnes 20 10 21 18 4 14 04:50 87
2 NO40937/15 BC Liss Bjørkli, Maiken Cecilie - 9050 Storsteinnes 19 9 23 7 2 11 06:45 71
3 NO44655/13 BC Mercedes Engstad, Sofie - 9040 Nordkjosbotn 19 9 19 17 1 0 08:00 65
4 NO48277/16 BC Nomi Jensen, Herleif Yngve - 9107 Kvaløya 12 4 10 13 9 15 04:15 63
5 ISDS230372 BC Roy Johansen, John Edvin - 9151 Storslett 16 9 5 15 3 0 08:00 48
6 NO33434/16 BC Freia Gjesdal, åse - 9151 Storslett 3 4 5 5 4 0 08:00 21
8 NO42625/15 BC Champ Bjørkli, Jørgen - 9050 Storsteinnes 0 0 0 0 0 0 08:00 0
8 NO51081/16 BC Ylva Boltås, Anders - 9153 Rotsund 0 0 0 0 0 0 08:00 0